Skip to content Skip to footer

Chińskie smartfony. Jak kupić telefon z Chin?

Chociaż na polskim rynku znajduje się wiele chińskich marek telefonów, to jednak wciąż nie każda jest u nas obecna. Niedostępne modele można jednak sprowadzić. Jak kupić telefon z Chin bez problemów? Na to pytanie odpowie nam pracownik serwis xiaomi warszawa.

Chińskie telefony – nie tylko Xiaomi

Telefony z Chin najczęściej kojarzymy z Xiaomi. Jednak z Państwa Środka pochodzi także dużo innych marek, które nie są dostępne na polskim rynku w oficjalnej dystrybucji, a przy tym cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród użytkowników.

Warto wspomnieć między innymi o telefonach UMIDIGI czy Bluboo, a także o Oppo czy Meizu, ponieważ marki te wprowadziły na polski rynek tylko wybrane smartfony.

Jeśli zatem udało nam się znaleźć ciekawy model od chińskiej marki w niskiej cenie, który nie jest dostępny w naszych sklepach, można go sprowadzić. Jak to zrobić?

Zanim zamówisz smartfon z Chin

Przed zakupem smartfona z Chin warto pamiętać o tym, że wersje telefonów dedykowane na rynek europejski różnią się od tych używanych na rynku chińskim. Musimy więc uważać, żeby kupić taki model, który będzie możliwy do obsługi w Polsce.

Szczególnym problemem może być brak pasma B20 (800 MHz) LTE, dlatego warto zwrócić uwagę na obsługę LTE w wybranym telefonie.

Różnice pomiędzy chińską a europejską wersją mogą dotyczyć także wersji systemu, procesora, pamięci, a nawet wymiarów urządzenia. Zdarza się, że urządzenie obsługuje tylko język chiński i nie ma aplikacji Google, a ich instalacja może okazać się niemożliwa. Sprzęt może mieć też złośliwe oprogramowanie.

Problemy może sprawiać również gwarancja – cała procedura może zająć nawet parę miesięcy.

Zakup telefonu w Chinach – najważniejsze porady

Dobre telefony z Chin gdzie kupić sprzęt? Warto skorzystać z jednej z popularnych platform, na przykład Gearbest, iBuygou, Banggood, Aliexpress czy Geekbuying.

Zwróćmy uwagę na czas wysyłki. Często chińskie sklepy z telefonami oferują wysyłkę z jednego z magazynów w Europie, więc paczka może dojść do nas już po paru dniach. W przeciwnym przypadku czas dostawy może wynieść nawet 3-5 tygodni zwykłą pocztą. Alternatywa to wysyłka kurierem.

Przy zakupie możemy narazić się też na naliczenie 23% podatku VAT, co może znacznie podwyższyć koszt urządzenia. Podatek nie jest naliczany przy wysyłce z europejskich magazynów.

Leave a comment

Zadzwoń do SERWISU