Skip to content Skip to footer

Jak naprawić smartfona po zalaniu?

Naprawa telefonu po zalaniu bywa trudniejsza niż mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego wiele osób uważa, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest oddanie urządzenie do profesjonalnego serwis telefonow warszawa. Wynika to z faktu, że w warunkach domowych nie dysponujemy zwykle profesjonalnym oprzyrządowaniem, które jest niezbędne do tego, aby skutecznie naprawić sprzęt.

Zalany telefon a ryż

Zalanie to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzenia smartfona. Zwykle można spotkać się z opinią, że takie urządzenie wystarczy włożyć do miski z ryżem. Faktem jest, że posiada on właściwości pochłaniające wodę, jednak kompletnie nie sprawdza się to w przypadku, gdy woda dostała się do wnętrza telefonu.

Nie ma większego znaczenia, jaki model telefonu posiadamy. Ryż nie jest skutecznym narzędziem służącym do naprawy. Bez różnicy jest to, czy urządzenie posiada klejone podzespoły, wbudowaną, czy też wyjmowaną baterię.

Przebieg naprawy

Koszt naprawy zalanego telefonu uzależniony jest od wielu czynników. Proces ten w niemal każdym przypadku przebiega nieco inaczej. Trzeba podkreślić, że urządzenie wcale nie musi zostać utopione w wodzie. Czasami wystarczy jedynie niewielki kontakt z wilgocią, aby doszło do awarii. Priorytetem jest to, aby znaleźć godny zaufania serwis, który cieszy się pozytywną opinią klientów. W zdecydowanej większości przypadków możliwe jest uratowanie posiadanego sprzętu.

Pierwszym etapem jest otworzenie telefonu oraz sprawdzenie, które z podzespołów uległy zawilgoceniu. Następnie należy wymienić uszkodzone elementy na nowe. Ile kosztuje naprawa zalanego telefonu? Użytkownik ma wpływ na to, jak rozległa będzie usterka. Przede wszystkim nie powinien podejmować się prób samodzielnej naprawy. Ponadto należy wyjąć baterię (jeśli to możliwe), a także nie podłączać smartfona do źródeł zasilania.

Sprawdzenie płyty głównej

Po zalaniu smartfona konieczne jest dokładne sprawdzenie płyty głównej, która stanowi serce każdego urządzenia. Zazwyczaj niezbędne jest jej oczyszczanie z korozji, a także innych zanieczyszczeń. Stosuje się do tego specjalne szczotki z włosia, a także kąpiele ultradźwiękowe.

Trzeba wiedzieć, że omawiany proces może trwać nawet kilka dni. Na koniec fachowcy testują płytę główną, a także weryfikują jej poprawne działanie.

Leave a comment

Zadzwoń do SERWISU